Paravan Blog

Paravan Blogların Doğru Kullanılması

Paravan blog, site içeriğiniz ile alakalı bloglar açarak, bu bloglara hızlı ve özgün makaleler post ederek bu sayfaların arama motorlarında belirli bir yere gelmesinin sağlanması ve açılan paravan bloglardan sitenize backlink’ler verilmesidir .

SEO’da oldukça önem taşıyan paravan bloglar, doğru ve etkili kullanıldığında seo yapılan web siteleri büyük faydalar sağlamaktadır. Paravan bloglar açılırken farklı ıp adresli paravan bloglar tercih edilmelidir ve bu siteler üzerine hızlı çalışmalar yapılmalıdır.

Farklı ıp’den kastımız ise aynı blog türlerinden uzak durulmasıdır. WordPress’ten bir blog açtıysanız, wordpress’ten başka bir blog açmanıza gerek yok. Aynı ıp adresli bloglara zaman harcayacağınıza farklı ıp adresli, farklı konumlu bloglara zaman harcayarak o blogları güçlendirmeniz daha faydalı olacaktır.

Bloglar oluşturulurken sitenizin içeriği ile alakalı bloglar oluşturmak bu işin en öenmli ve temel noktasıdır. Daha sonra ise bloglara günlük birer özgün makaleler ile yazı girilmesi ve bu girilen makalelerin sosyal medya birimlerinde paylaşılması gerekecektir. Böylelikle paravan bloglarınızın bilinirliği kısa zamanda artacaktır. Yeni açtığınız paravan bloglardan yapmamanız gereken ilk şey linklerdir. Asla link çıkışı yapmayın. Bloglardan 3 – 4 ay gibi bir süre geçmeden link çıkışlarının yapılması bloglara ve yapılan çalışmalara olumsuz etki yapacaktır.

Paravan blog, seo, seo uzmanı, paravan blog ve seo

Düzenli bir şekilde girilen özgün makaleler ile güçlendirilen paravan bloglar, sosyal medya birimlerinin etkisiyle daha iyi bir duruma gelecektir. 3 – 4 ay gibi bir süre geçtikten sonra arama motorları tarafından dikkate alınmaya başlayan blogların anasayfalarından bloglar arası bağlantılar verilerek Backlink yapısının oluşturulması sağlanması faydalıdır.

Bu doğrultuda paravan blogların temeli çok daha güçlendirilmiş olur. Paravan bloglardan asıl siteye Backlink çıkışı yapılacağında ise bu çıkışların özgün makale tanıtımları şeklinde olmasına özen gösterin. Anasayfadan link çıkışlarının sınırlandırılması ve özgün makale içlerinden alınan backlinkler daha doğal bir izlenim vermekle birlikte, sitede yeni bir bildirim olduğu izlenimini arama motorlarına fark ettirir.

Paravan Blog Ve Sosyal Medya İlişkisi

Günümüzde etkisi kanıtlanmış, en otoriter paravan blog sitelerine blogspot, wordpress, blogger, blogcu gibi güçlü platformları örnek verebiliriz. Bunların yanında paravan bloglarınızın için kullanabileceğiniz en etkili sosyal medya platformları ise “pinterest, scoop.it, tumblr, twitter, facebook ve delicious” tur. Bu gibi platformların düzenli ve etkili bir şekilde kullanılması paravan blogların temelinin güçlendirilmesini ve trafiğinin artmasını gözle görülür şekilde sağlayacaktır.

Yorumlarınız

WhatsApp chat
Telefon
konum